Küllü Kumral Saç Boyası Çeşitleri

Küllü Kumral Saç Boyası

Küllü kumral saç boyası en çok tercih edilen ancak uygulaması en riskli boyalardan bir tanesi olarak bilinmektedir.

Ev ortamlarında, doğru saç boyası tercihi yapıldığında da kolaylıkla uygulanabilen bir renk olmakla birlikte, profesyonel uygulamaları genellikle çok daha başarılı sonuçlar vermektedir. Ancak profesyonel kullanım için tasarlanmış saç boyalarının ev ortamında kullanılması durumunda, doğru açıcı tercihinin yapılması sayesinde kolaylıkla uygulama yapılabilmektedir.

Küllü kumral, hafif grilik içeren bir sarı tonu olduğundan dolayı, daha önce boyanmamış ya da işlem görmemiş saçlarda, açma işleminden sonra tutturması kolay bir renk olarak bilinmektedir.

Bunun yanı sıra, saçlara daha önce işlem uygulanmışsa, saçlar koyu renkliyse ve uygulama evde yapılacaksa, set boyalar tercih edilmelidir ya da profesyonel tüp boyalar tercih edilecekse açıcı ve cila seçimi doğru yapılmalıdır.

Doğru tercihlerin yapılmadığı durumlarda küllü kumral saç boyası uygulaması sonrasında saçlarda doreleşme yerine yeşillenme sorunları yaşanabilmektedir. Bu gibi durumların olmasını önlemek için ise mor şampuan ya da cila gibi ürünlerin kullanılması önerilmektedir.

Küllü Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Küllü kumral saç boyası evde uygulanması söz konusu olan durumlarda set olarak pek çok farklı markadan elde edilmesi söz konusu olan bir boya olarak bilinir.

Kalıcı saç boyaları arasında sıklıkla tercih edilen renklerden biri olmasının yanı sıra, uygulama set halindeki boyalar ile yapılacaksa, set içerisinde yer alan açıcı ve bakım kreminin kullanılması yeterli olmaktadır.

Ancak tüp boya formatları kullanılacaksa ve saçlar koyu renkliyse, oksidan seçimi yapılırken daha yoğun ve açma özelliği daha yüksek olan oksidanların tercih edilmesi önerilmektedir.

Bunun yanı sıra, kuaför gibi profesyonel ortamlarda uygulama yapılması durumu söz konusu olduğunda, açıcı ve cila, kuaförlerin kullandıkları profesyonel ürünlerden tercih edilmektedir.

Tercih edilen ürünler arasında genellikle tercih edilen tona göre sarı, gri gibi renkler yer almaktadır ve bu renkler ile oksidanın karıştırılması sonucunda, kumral tonlarında, gri geçişli açık renk bir saç boyası elde edilmektedir. Ardından ise cila işlemi uygulanmaktadır.

Kuaför ortamında kullanılan malzemeler genellikle işlem sonrasında herhangi bir yeşillenme durumu olmasını engellemektedir. Ev ortamında ise genellikle yeşillenme sorunu ile karşılaşmak mümkün olduğundan, profesyonel boya malzemelerinin tercih edilmesi önerilmektedir. Bu sayede saçlar ev ortamında kolaylıkla boyanabilir iken, kullanılan profesyonel malzemeler sayesinde saç rengini tutturma oranı da artırılmış olmaktadır. Ayrıca bilindiği üzere, kuaför malzemeleri saçlara en az zararı veren hatta mümkünse besleyen materyallerden seçilmektedir. 

Izgara Görünümü:
-34%
Hızlı Görünüm

Lisap Lk Açık Küllü Kumral Saç Boyası 100 ml (8/28)

(0)
39,90TL 60,00TL

Lisap Lk Açık Küllü Kumral Saç Boyası 100 ml (8/28) -Daha eşit, yoğun, doymuş kalıcı bir renk ve gri saçların% 100 boyanmasını garanti eder. -Çok düşük amonyak içeriği (% 0.4). -Canlı tonlarda uzun süre kalıcı renk sağlar. -Geleneksel profesyonel boyalardan % 40 daha dayanıklıdır. -ECOCERT sertifikalı, argan yağları ve doğal passiflora yağları..

-34%
Hızlı Görünüm

Lisap Lk Çok Açık Küllü Kumral Saç Boyası 100 ml (9/28)

(0)
39,90TL 60,00TL

Lisap Lk Çok Açık Küllü Kumral Saç Boyası 100 ml (9/28) -Daha eşit, yoğun, doymuş kalıcı bir renk ve gri saçların% 100 boyanmasını garanti eder. -Çok düşük amonyak içeriği (% 0.4). -Canlı tonlarda uzun süre kalıcı renk sağlar. -Geleneksel profesyonel boyalardan % 40 daha dayanıklıdır. -ECOCERT sertifikalı, argan yağları ve doğal passiflora yağ..

-34%
Hızlı Görünüm

Lisap Lk Koyu Küllü Kumral Saç Boyası 100 ml (6/28)

(0)
39,90TL 60,00TL

Lisap Lk Koyu Küllü Kumral Saç Boyası 100 ml (6/28) -Daha eşit, yoğun, doymuş kalıcı bir renk ve gri saçların% 100 boyanmasını garanti eder. -Çok düşük amonyak içeriği (% 0.4). -Canlı tonlarda uzun süre kalıcı renk sağlar. -Geleneksel profesyonel boyalardan % 40 daha dayanıklıdır. -ECOCERT sertifikalı, argan yağları ve doğal passiflora yağları..

-34%
Hızlı Görünüm

Lisap Lk Küllü Kumral Saç Boyası 100 ml (7/28)

(0)
39,90TL 60,00TL

Lisap Lk Küllü Kumral Saç Boyası 100 ml (7/28) -Daha eşit, yoğun, doymuş kalıcı bir renk ve gri saçların% 100 boyanmasını garanti eder. -Çok düşük amonyak içeriği (% 0.4). -Canlı tonlarda uzun süre kalıcı renk sağlar. -Geleneksel profesyonel boyalardan % 40 daha dayanıklıdır. -ECOCERT sertifikalı, argan yağları ve doğal passiflora yağlarına da..

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)