Geçici Saç Boyası Çeşitleri

Geçici Saç Boyası

Geçici saç boyası özellikle saçlarında herhangi bir yıpranma yaşamadan ancak sürekli olarak değişiklik yapmak isteyen kişiler için tasarlanmış gibi görünen ve çok çeşitli renk profili ile piyasada yer alan bir üründür.

Geçici boyalar genellikle anlık ya da kısa süreliğine saç renginde değişim yapılmasının istendiği durumlarda, evlerde kolaylıkla uygulanabilmektedir. Geçici yani kısa süreli bir renk değişimi sağladıklarından dolayı, açma işlemi ardından uygulanan yoğun renkli saç boyalarında olduğu şekilde saçta kalıcı ya da ciddi hasara yol açmamaktadırlar.

Hem geçici hem de kalıcı saç boyaları için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise seçim konusudur. Saçlara en az zarar veren hatta mümkünse besleyici özellik gösteren boyaların tercih edilmesi, kısa ya da uzun vadede saçların sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Geçici Saç Boyası Renkleri

Geçici saç boyası genellikle saçlarının tamamını canlı, parlak ya da alışılmadık renklere boyamaktan çekinen insanlar için, çok çeşitli bir renk profili ile hazırlanmaktadır.

Pek çok kişi kalıcı saç boyalarında bakır tonlarına yönelmekte bile çekince yaşamakta iken, geçici boyalar sayesinde saçların en azından bir bölümü, kişilerin seçtikleri doğrultusunda kolaylıkla renklendirilebilmektedir.

Mavi, yeşili pembe, mor, turuncu, neon tonlar gibi birbirinden farklı renk ve ton seçeneklerine sahip olan boyalar, ev ortamlarında kolaylıkla uygulama yapılmasına uygun olarak tasarlanmaktadır.

Sprey Saç Boyası Nasıl Kullanılır?

Geçici saç boyası denildiğinde genellikle ilk tercih olan sprey formundaki saç boyaları, kolay kullanımları ile denemek isteyen çoğu kişinin ilk tercihi olmaktadır.

Bu noktada, sprey saç boyaları, öncelikle renk tercihi yapılarak satın alınır. Ardından, saçın tamamı ya da boyanmak istenen kısmı boyanın kutusunun sallanmasının ardından boyanır.

Boyama işlemi, boyanın sprey kutudan püskürtülmesi yolu ile, kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Saçın tamamı bu şekilde püskürtme yöntemi ile boyanabilirken, sadece bir kısmı da boyanabilir.

Birden fazla rengi aynı anda kullanmayı tercih edenler ise, saçlarını bölümlere ayırarak sıra ile sprey kutularını kullanıp, saçlarına farklı renkler verebilmekte ve saçlarını kısa süreli bir değişim için kolaylıkla renklendirebilmektedirler.

Geçici Saç Boyası Kaç Günde Çıkar?

Geçici saç boyası kategorisinde renk kartelası oldukça geniş olmakla birlikte, marka kategorisi de oldukça geniş bir şekilde hizmet vermektedir.

Bu noktada, markalar ya da renkler değiştikçe, uygulamanın kalıcılık süresi de değişkenlik göstermektedir. Geçici boyalar genellikle anlık ve hızlı bir değişim sağlamaktadır ve kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Bunun yanı sıra, genellikle işlemden sonra ilk yıkama zamanına kadar kalıcılık gösterdikleri bilinmektedir. Yıkama süresi uzadıkça kalıcılık süresi artmakla birlikte, daha açık renklerde tercih edilenler, yine marka faktörü de etkili olacak şekilde dikkate alındığında, daha çabuk saçtan uzaklaşmaktadır.

Bunun haricinde, koyu renkler ya da çok neon renkler genellikle ilk yıkamada çıkmazlarsa ikinci yıkamada tamamen saçtan arınmış olmaktadır. 

Sepetinizde ürün bulunamadı.